“Adana’nın sahip olduğu potansiyelin değerlendirilmesi gerekiyor”

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Adana Şube Başkanı Ümit Özlü, Adana’nın sahip olduğu potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Adana Şube Başkanı Ümit Özlü, Adana’nın sahip olduğu potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğini söyledi

TÜMSİAD yeni binasında üyelerine yönelik seminerler veriyor. KOSGEB Adana Şube Başkanı Hamit Sucu tarafından KOBİ’lere verilen kredilerle ilgili verilen seminer öncesinde konuşan Özlü, Adana’nın ilklerin, teklerin ve enlerin kenti olduğunu kaydetti. Adana’nın sahip olduğu ekonomik, sosyal ve kültürel potansiyelin değerlendirilmesi durumunda çok daha iyi yerlere geleceğini aktaran Özlü, “Uyuyan dev Adana’yı uyandırmamız gerek.” dedi.

Özlü, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakkı Çiftçi’nin Adana’yla ilgili hazırladığı “İlklerin Teklerin ve Enlerin Şehri Uyuyan Dev Adana İli’nin Sosyo-Ekonomik Göstergeleri ve Gelişme Potansiyeli” konulu kitabı tanıttı. TÜMSİAD tarafından hazırlatılan kitapta Adana’nın sosyo-ekonomik sorunlarının belirlendiğini ve bu sorunların çözümüne yönelik önerilerin de sunulduğunu kaydeden Özlü, iyi bir lobi çalışmasıyla Adana’nın çok daha iyi bir hale gelebileceğini söyledi. Adana’nın sahip olduğu ekonomik, sosyal ve kültürel değerlerden örnekler veren Özlü, “Bu potansiyeli değerlendirilebilirse Adana köprü olabilir. Uyuyan dev Adana’yı uyandırmamız gerek. Adana enlerin, teklerin ve ilklerin kenti. Eksiklikleri var ama biz bardağın boş değil dolu tarafından bakıyoruz. Yeter ki bu eksiklikleri ortaya çıkarıp onları tamamlayan projeler hazırlayalım. TÜMSİAD olarak güçlüyüz ve bu konuda bir şeyler yapma konusunda hazırız.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat ise, Adana’nın mevcut güzelliklerinden yararlanılması gerektiğini anlattı. Büyükfırat, “Biz masmavi pırıl pırıl bir okyanusun içindeyiz. Adana’nın her alanda müthiş güzellikleri var. Biz bir madenin, cevherin üzerinde yaşıyoruz. Bunları iyi değerlendirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’in de katıldığı toplantı, KOSGEB Adana Şube Başkanı Hamit Sucu’nun TÜMSİAD üyelerine verdiği seminer ile sona erdi.