Şirket Profili

  • 1992 yılında asansör montaj ve bakım firması olarak Makine Mühendisi Ümit Özlü tarafından kurulan Dizayn Asansör, ilk olarak Adana’da faaliyete başlamış olup, gerek yurt içi gerek yurt dışı projeleri ve 22 yıllık tecrübesi ile asansör sektörüne hizmet etmekte olan kendisini kanıtlamış tescilli bir markadır.

    Türk ve Dünya Standartları kalite belgelerine sahip olan Dizayn Asansörleri kuruluşundan bu güne kalitesini ve çizgisini koruyarak ilerlemiş ve bugüne kadar yapmış olduğu projeleri, yenilikçi stratejisi, güvenirlilik ve farklılık ilkesi ile yükselen başarılarının haklı gururunu yaşamaktadır. Faaliyet gösterdiği her alanda vermiş olduğu taahhütleri zamanında ve eksiksiz yerine getiren Dizayn Asansörleri kalite standartlarını her zaman yüksekte tutmuş ve gelişen teknolojiyi takip eden bir kuruluş olmuştur

  • ümit özlü

Firma 100’e yakın üretim, yönetim ve satış ekibi ve sektördeki hatırı sayılır pazar payı sayesinde büyüyerek geldiği noktada, fabrika ve satış merkezi olarak 2 ayrı ana kola ayrılmış 2500 m’lik üretim sahasına ulaşmıştır.
Dizayn Asansör; malzeme temininden hammadde işlemine, montajdan paketlemeye imalat, satış ve satış sonrası her aşamasını kalite kontrolden geçirmekte ve müşterilerine memnuniyet garantisi vermektedir. Müşteri memnuniyetini artırmak için teslimatlarını rakiplerine kıyasla daha hızlı yapmak için sürekli çalışmakta ve 7gün 24saat hizmet vermektedir.

Dizayn Asansör; satışının her aşamasında ve sonrasında müşterilerine en iyi en güvenli en hızlı hizmeti sunmayı temel ve en önemli hedef olarak benimsemiştir.

Misyon Vizyon

Misyonumuz:

Asansör sistemleri kullanılarak, insan ve malzemelerin Dizayn Asansörleri ile, sorunsuz ve güvenli taşınmasını sağlamak.

Vizyonumuz :

Taşıma sistemlerinde; kalite, güvenlik, ve hizmet mükemmelliği ile; Türkiye ve Orta Doğu’da herkesçe tercih edilen lider asansör firması olmak.

Tarihçe

1992
Adananın önde gelen kuruluşlarından olan Dizayn Asansör Özlü Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti halen şirketin yönetim kurulu başkanı olan Mak. Müh. Ümit Özlü tarafından kuruldu.
1993-1995
Dizayn asansör TSE ve Sanayi Bakanlığı’nın öngördüğü bütün yeterlilik belgelerini tamamladı ve sektör de hızlı ve emin adımlarla ilerlemeyi sürdürdü.
1995-2000
Bölgesinde ve yakın illerde çok sayıda farklı asansör sistemine hizmet vermeyi ve müşteri bilinçlendirmeyi en iyi şekilde başarmış olan Dizayn Asansörleri ülkemizde tanınan bir marka haline gelmiştir.
Kalite anlayışıyla ve hizmetleri ile aranılan bir asansör firması olmuştur.
2000
Günümüzde halen hizmet vermekte olduğumuz merkez ofisimize geçildi bölgemizde bir ilk olan Showroom’umuzla sizlere ürün tanıtımı ve daha iyi bir hizmet verebilmek için çalışmalar sürdürülmektedir.
2000-2003
Yeniliğe, gelişmeye ve hizmete doymayan firmamız URS UKAS firmasından ISO 9001 belgesi alarak bölgemizin ilk ISO 9001 belgeli asansör firması olmuştur.
Sayısız projelerde yer almayı sürdürmüştür.
2004
Bölgemizin Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde asansör firmalarını bilinçlendirmek ve halkımıza en iyi hizmet sunmak amacıyla LİFTİNSTUT Batı Avrupa sorumlusu ULVİ KADAKAL, MMO Adana şubesi, ve DİZAYN Asansör işbirliği ile CE standardı ve AT UYGUNLUK semineri verdirildi.
Dizayn Asansörleri bölgesel fuarlarımızdan olan ÇUKUROVA fuarında yer alarak bölge firmalarına öncü olmuş ve fuar organizasyonlarını gelenekselleştirmiştir.
2005
Metal sanayi sitesindeki 200 m2 atölyemizde kabin imalatları başlatılmıştır.
Alman TÜV Rheinland firmasından CE modül H ve ISO 9001: 2000 belgeleri alındı.
Konusunda uzman yurt dışı ve yurt içinde mevcut bulunan firmalardan yürüyen merdiven ve engelli asansör bayilikleri alınmıştır.
2006
İmalathanemizi 1500 m2’lik yeni fabrikamıza taşıdık ve asansör kabinin yanı sıra ray bağlantı elemanları, makine şasesi, ağırlık şasesi imalatına da başladık.
İmal ettiğimiz asansör kabinlerine Türk standardı yeterlik belgesi olan TSEK alındı.
Yerel fuar organizasyonlarını gelenekselleştirdi.
2007
Komşu ülkelere asansör ve yürüyen merdiven satışları başladı, projeler halen devam etmekte.
Komşu ülkelere kabin satışlarımız başladı.
2008
2007 yılında başlanan projeler sonuçlandırıldı.
TOKİ projelerine başlandı ve çalışmalar halen devam etmektedir.